
ISTORIJA
Nelsonui netrukus sukaks 15 metų ir jis yra veganas jau 7 metus. Šis nuostabus šuo gyveno gyvūnų prieglaudoje ir buvo “įvaikintas”, kai jam buvo maždaug 2 metai. Nelsonas daugelį metų kentėjo dėl pašarų netoleravimo. Buvo išbandyta praktiškai viskas, ką galėjo pasiūlyti rinka – hipoalerginis sausas ir drėgnas maistas su skirtingų veterinarijos gydytojų rekomendacijomis, arkliena, kengūriena, strutiena ir dar daug kitokios egzotinės mėsos, kurią specialistai rekomenduoja žmonėms, netoleruojantiems maisto. Taip pat buvo bandyta maitinti žalia mėsa (BARF mityba). Tačiau odos niežėjimas ir virškinimo trakto problemos nepagerėjo. Tam tikru momentu Nelsono veterinaras patarė vengti bet kokių gyvūninių baltymų…
Šuo veganas? Kadangi beviltiškumas buvo didelis, veterinarijos gydytojas kartu su mitybos ekspertu sukūrė receptus, kuriuos reikėjo ruošti namuose. Po 4 savaičių Nelsonas neturėjo jokių ankstesnių simptomų ir šiuo metu jis yra visiškai sveikas šuo! Tačiau specialaus maisto gamyba namuose užtrukdavo labai daug laiko…
Problema ta, kad nors daugelis rinkoje esančių veganiškų variantų buvo vadinami visaverčiais pašarais, jiems trūko būtinų priedų, tokių kaip taurinas, karnitinas ir vitaminas B12, kuriuos būtina įtraukti į visaverčius pašarus. Buvo nuspręsta užpildyti šią spragą… Veterinarijos gydytojai, besispecializuojantys gyvūnų mityboje, sukurė pirmąjį veganišką, be grūdų ir 100% poreikius atitinkantį pašarą.
Taip gimė VEGDOG!
VEGDOG receptų kūrimas
Receptų kūrimas truko daugiau nei metus. Vėl ir vėl buvo gaminamos mėginių partijos ir laboratoriškai tiriamas jų maistingumas, kol tikslas buvo pasiektas. „VEGDOG“ aukščiausios kokybės regioninių ingredientų naudojimas ir švelnus perdirbimas pagal aukščiausius Vokietijos kokybės standartus Vokietijos gamykloje yra pagrindinis prioritetas.



Ar augalinė mityba gali būti alergijos pašarams sprendimas?
Alergija šunų maistui yra labai erzinanti tema. Šuniui skauda ir sprendimo negalima rasti taip paprastai. Vaistų dažnai imamasi po to, kai pirmą kartą nustatoma alergija pašarui ar netoleravimas. Nors jie palengvina simptomus pirmame žingsnyje, bet neišsprendžia pradinės problemos. Tinkamo sprendimo paieška kartais gali užtrukti metus… Vis daugiau šunų kenčia nuo tos pačios problemos kaip Nelsonas… Daugelis šunų savininkų nežino, kad gyvūniniai baltymai yra vienas iš pagrindinių šunų alergenų. Klinikinės diagnostikos laboratorijos „LABOKLIN“ tyrime buvo nustatyta apie 1500 šunų alergijos maistui atvejų. Iš tirtų šunų 43% parodė teigiamą rezultatą (jie reagavo į maistą su tam tikrais simptomais). 60% šunų teigiamą rezultatą parodė dermatologiniai simptomai (odos niežulys, ausų uždegimas ir kt.), 20% – virškinamojo trakto simptomai (viduriavimas, vėmimas ir kt.), 15% – abu deriniai (dermatologiniai ir virškinamojo trakto simptomai), o 5% – dėl kitų simptomų.
Maitinti šunį (vilko palikuonį) be mėsos?
Šuo taip pat nebėra vilkas genetiniu lygmeniu. Dar 2013 metais švedų mokslininko Eriko Axelssono tyrimas įrodė, kad prijaukinti šunys prisitaikė prie žmonių maisto. Ilgą laiką tai daugiausia sudarė augaliniai komponentai. Mėsa buvo prabanga. Istorijos bėgyje šunys niekada negaudavo mėsos, kaip šiandien. Šis prisitaikymas gali būti atpažįstamas palyginus šunų ir vilkų genetinę sudėtį. Šis genetinis pokytis yra atsakingas už šuns gebėjimą metabolizuoti krakmolą.
Pasak gyvūnų mitybos ekspertų, šuo gali gauti maistinių medžiagų, esančių mėsoje, iš kitų atitinkamų žaliavų. Tereikia juos pateikti tinkama forma. Lubinai, lęšiai, žirniai ir soja šiuo metu yra aukščiausios kokybės baltymai tarp augalinių pašarų. Veganų šunų maiste jie atlieka pagrindinį vaidmenį, užtikrinant būtinų amino rūgščių kiekį. Visavertis veganiškas pašaras, kuris visiškai patenkina gyvūno poreikius, turėtų būti papildytas karnitinu, taurinu, vitaminu B12, variu, cinku ir omega-3 riebalų rūgštimis (EPA ir DHA). Tačiau, pasak gyvūnų mitybos ekspertų, priedai yra būtini kiekvienam visaverčiam pašarui. Nesvarbu, ar tai mėsa, ar daržovių pašaras.
Sveikiems šunims veganiškas šunų maistas gali būti geras ne tik dėl pačio šuns sveikatos, bet ir dėl kitų gyvūnų gerovės bei aplinkos taršos mažinimo. Nebūtina šerti šunį veganiškai septynias dienas per savaitę. Net viena, dvi ar trys dienos per savaitę augintiniui suteiks galimybę gauti įvairesnį sveiką maistą.



